News

Displaying 31-31 of 31 results.

Za dobrodružstvím do městských lesů

Tuesday, May 22, 2012 9:32:40 AM

Moravský lesnický klastr uspořádal společně se svými partnery v sobotu 19. května 2012 v Bělském lese dobrodružné dopoledne pro rodiny s dětmi nazvané „Den v lese aneb co vypráví les“.

Cílem akce bylo prezentovat práci lesníků a jejich hospodaření v příměstských lesích, proto návštěvníky přivítal perfektně upravený areál sídla společnosti Ostravské městské lesy a zeleň, kde byly pro děti nachystané soutěže, komentované ukázky lesní techniky, ukázka práce s pilou a pocitový chodník zkoušející odolnost bosých nohou návštěvníků.

Děti si odnesly fantastické zážitky z lesa a rodiče či prarodiče si oddychli a prožili nádherný den. V lese byly připraveny ukázky kácení stromu a koňský povoz s kočím, který veřejnosti představil práci koně v lese a odvezl návštěvníky zpět do areálu městských lesů. Mnozí z návštěvníků tak poprvé v životě viděli, jak v lese pracuje harvestor či dřevorubec a jak se odváží dřevo z lesa.

Na organizaci akce se podíleli tito partneři: Ostravské městské lesy a zeleň; Lesostavby Frýdek-Místek; Lesy Beskydy; DVOŘÁK, LESY, SADY, ZAHRADY; SPŠCHG Ostrava-Zábřeh a Česká lesnická společnost. Den v lese finančně podpořil Moravskoslezský kraj.