News

Displaying 22-24 of 31 results.

DEN V BĚLSKÉM LESE SE RUŠÍ !!! (přesun na jiný termín)

Friday, May 16, 2014 8:29:49 AM

Z důvodu silné nepřízně počasí se Den v Bělském lese 17.5.2014 !!! RUŠí !!! Akce bude přesunuta na jiný, zatím neznámý termín.  

Den v Bělském lese 2014 - již tuto sobotu 17.5. od 9 hod

Wednesday, May 14, 2014 9:18:04 AM

Moravský lesnický klastr pořádá v sobotu 17. května 2014 od 9 hodin v Bělském lese v Ostravě-Zábřehu zábavné dopoledne pro rodiny s dětmi nazvané „Den v Bělském lese - poznávání přírody kolem nás“.

Akce se koná pod záštitou náměstka primátora statutárního města Ostravy Ing. Dalibora Madeje a jejím cílem je prezentovat práci lesníků a jejich hospodaření v příměstských lesích. Pro návštěvníky je přichystán perfektně upravený areál sídla společnosti Ostravské městské lesy a zeleň, s. r. o., kde budou pro děti připravené soutěže, komentované ukázky lesní techniky, vzduchová střelnice na kovová prasátka, ukázka práce s pilou a pocitový chodník zkoušející odolnost bosých nohou návštěvníků.

V lese bude připravena nejen sportovně-naučná stezka s lanovkou mezi stromy, ale také ukázky kácení stromů a návštěvníci tak mohou na vlastní oči vidět, jak v lese pracuje harvestor či dřevorubec a jak se odváží dřevo z lesa.

Během celé akce se můžete těšit i na pestrý doprovodný program v podobě představení sokolníků, výroby ptačích budek a krmelce pro zvěř. Nebude chybět ani koňský povoz a zábavný program pro Ty nejmenší. V areálu je zajištěno také občerstvení.

Akci finančně podporuje Moravskoslezský kraj.

  • Obrázek 13
 

Výstava Poselství dřeva

Tuesday, September 17, 2013 11:01:53 AM

Moravský lesnický klastr, o. s., ve spolupráci s Ostravskými městskými lesy a zeleň, s. r. o., pod záštitou Moravskoslezského kraje, připravil v areálu Lesní školy v Bělském lese

VÝSTAVU POSELSTVÍ DŘEVA (aneb co všechno lze vyrobit ze dřeva)

Výstava je trvalou součástí výukového areálu a ukazuje nejrůznější výrobky ze dřeva od tradičního zpracování až po neobvyklé možnosti nejmodernějšího využití dřeva

Dřevo v mnoha podobách a pro mnoho účelů je tak trochu oslavou dřevoprodukční funkce lesů, připomenutím odkazu našich předků, proč vlastně vzniklo lesnictví.

Jsme si podobní? Se dřevem? Ano, v tom nejlepším slova smyslu. Zrod, růst, zapouštění kořenů do půdy, vytahování se až do nebes, pomačkání léty, závislost na přírodních živlech a celý život vepsaný do kůry a útrob. Ta blízkost je neodolatelná. Potřeba dotyku a vůně dřeviny se k nám stále vrací. Často, navzdory mnoha racionálním argumentům v prospěch jiných materiálů, saháme po dřevě. Někde se dřevo rodí, jinde se z něj staví, nebo vytvářejí sochy.

Výstava je otevřena v pracovních dnech od 8.00 do 15.30. Po domluvě ji lze navštívit také o víkendu.

Kontakt: Bc. Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň, s. r. o., Antonína Brože 2, 700 30 Ostrava – Zábřeh, mobil: 736 614 738, e-mail: kotala@ostravskelesy.cz, www.lesniskolaostrava.cz

  • Obrázek 11
  • Obrázek 12