News

Displaying 19-21 of 31 results.

Víkendová ČAJOVNA V BĚLSKÉM LESE (7.6. - 8.6. 2014)

Monday, June 2, 2014 11:32:21 AM

Moravský lesnický klastr, o.s. ve spolupráci se společností Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o. připravily pro návštěvníky městských lesů další víkendovou akci.

Přijměte tedy pozvání do neopakovatelné atmosféry lesní čajovny v Bělském lese, kdy návštěvníkům představíme pozoruhodnou sílu lesa a jeho lesních plodů. Lidé si je budou moci ochutnat, či k nim jen přivonět. Dále nabídneme orientální delikatesy, horké i ledové čaje, živou hudbu a doprovodný program pro děti i dospělé.

Lesní čajovnu můžete navštívit 7.6. – 8. 6. 2014 od 9.00 do 21.00 hodin v areálu společnosti Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o. v Bělském lese, A. Brože 2, Ostrava - Zábřeh. www.ostravskelesy.cz

Přijďte i s dětmi potěšit všechny smysly v přírodě na dosah ruky.

Těšíme se na Vás, Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o. a Cesta ke kořenům.

 • Obrázek 24
 

Den v Bělském lese 2014 se opravdu vydařil..

Monday, June 2, 2014 8:04:41 AM

V sobotu 24.5.2014 se k tichu Bělského lesa obvykle zdobeného pouze ptačím zpěvem přidal neméně slastný zvuk, smích dětí. Vše má na svědomí pořádání již desátého výročí akce DEN V BĚLSKÉM LESE – „poznáváme přírodu kolem nás“. Široké veřejnosti a stovkám dětí bylo předváděno lesnické řemeslo v praxi. Po lese se díky mistrovství řidičů s lehkostí pohybovaly těžké stroje jako harverstor, vyvážecí souprava, traktory a spolu s dřevorubci předváděli tu nejtěžší práci v lese od pokácení stromu až po jeho odvoz.

Fascinovány těžkou technikou při procházení lesa se děti dostaly až do areálu Ostravských městských lesů a zeleně, s.r.o. kde na ně čekaly další dobrodružství v podobě střelby ze vduchovek na plechová prasátka, ukázka jedněch z nejstarších činností člověka – myslivost a sokolnictví, minizoo s mnoha druhy bažantů, přírodní překážková dráha, pocitový chodník místní lesní školy a mnoho dalších aktivit. Pro chvíli odpočinku si mohly děti sednout na koňský povoz a při projížďce pozorovat práci v lese i les samotný z jiné perspektivy. Celou akci doprovázela také zábavná a naučná stezka, kterou pro děti připravila SPŠCHG Ostrava-Zábřeh.

Vydařená akce s příjemnou přátelskou atmosférou ukázala veřejnosti nejen s jakou láskou a péčí se lesníci věnují lesu a jeho prostředí, ale také jak svůj životní postoj a nadšení pro věc dokážou předat dalším generací, pro něž les pěstují. 

Akci pro veřejnost připravil Moravský lesnický klastr společně se svými partnery: Ostravské městské lesy a zeleň; Lesostavby Frýdek-Místek; Lesy Beskydy; Greenhouse Europe; DVOŘÁK – lesy, sady, zahrady; ABEX – substráty; Ostravské vodárny a kanalizace; SPŠCHG Ostrava-Zábřeh.

Den v lese finančně podpořil Moravskoslezský kraj. Záštitu nad akcí převzalo statutární město Ostrava.

 Martin Mati

 • Obrázek 19
 • Obrázek 20
 • Obrázek 21
 • Obrázek 18
 • Obrázek 15
 • Obrázek 16
 • Obrázek 17
 • Obrázek 22
 • Obrázek 23
 

Akce "DEN V LESE" byla pro nepřízeň počasí přesunuta již na tuto sobotu 24.5.2014 od 9 do 14 h.

Monday, May 19, 2014 2:20:24 PM

.

 • Obrázek 14